Napisz do nas:
biuro@kcpp-odszkodowania.pl
lub zadzwoń: +48 607 751 266
Dołącz do akcji Odszkoduj, sprawdź bezpłatnie, czy nie zaniżono Ci wypłaty zadośćuczynienia, odszkodowania, bądź renty

Odszkodowanie za wypadek na rolkach


Jazda na rolkach zwłaszcza w większych miastach stanowi popularny sposób spędzania wolnego czasu. Zdarza się jednak, że dochodzi do wypadków. W niektórych sytuacjach poszkodowany może uzyskać odszkodowanie za wypadek na rolkach. Przedstawimy je w dzisiejszym tekście.

Niedawno pisaliśmy o możliwości uzyskania odszkodowania za wypadek na rowerze (KLIK!). Z wypadkami na rolkach jest dosyć podobnie. Odszkodowanie za wypadek na rolkach może należeć się na przykład w takich sytuacjach:

  • Gdy jadący zostanie potrącony przez samochód, tramwaj, bądź hulajnogę.
  • W sytuacji gdy rolkach zostanie potrącony przez innego rolkarza
  • Gdy poszkodowany przewróci się na dziurawym chodniku, bądź drodze.

Ostatni punkt wymaga kilku dodatkowych słów. Zarządca chodnika czy drogi ma obowiązek utrzymywać je w dobrym stanie. W przypadku gdy w chodniku znajdują się dziury, muldy lub inne uszkodzenia, odpowiada on za wypadki w miejscu zdarzenia. Takich spraw w polskich sądach toczy się bardzo wiele.

Odszkodowanie za wypadek na rolkach

Najczęściej przy wypadkach na rolkach dochodzi do niegroźnych urazów. Czasami jednak wypadki wiążą się z poważnymi urazami w postaci złamań rąk i nóg. Poszkodowanym przysługuje wtedy:

  • Zadośćuczynienie za upadek na rolkach.
  • Roszczenie o utracone dochody.
  • Zwrot wszelkich kosztów leczenia.
  • Odszkodowanie za opiekę osób trzecich.
  • Zwrot kosztów dojazdów.
  • Inne roszczenia uzależnione od konkretnej sytuacji.

Wysokość zadośćuczynienia zależy od konkretnej sytuacji. W zależności od urazu zadośćuczynienie pieniężne przy wypadkach rolkarzy może wynosić od 10 000 zł i więcej, aż do kilkuset tysięcy złotych. Zdarzają się jednak sprawy poważniejsze, w których dochodzi do złamań kręgosłupa. Wtedy też poszkodowany może domagać się nawet miliona złotych zadośćuczynienia.

Bezpłatna analiza sprawy

Do tego poszkodowani mogą powalczyć o odszkodowanie za zwrot kosztów leczenia, dojazdów czy za opiekę osób trzecich. Wyrównana powinna zostać każda strata finansowa osoby poszkodowanej.

Zapraszamy do kontaktu z nami pod nr telefonu 607 751 266, bądź wiadomość e-mail pod adresem biuro@kcpp-odszkodowania.pl.

Nasi eksperci bezpłatnie ustalą, czy charakter wypadku powoduje, że należy Ci się odszkodowanie za wypadek na rolkach.

Zapraszamy także do przeczytania o naszej wygranej – sprawa dotyczyła odszkodowania za upadek na wysokim progu urzędu.

Zespół Krajowego Centrum Pomocy Prawnej