Napisz do nas:
biuro@kcpp-odszkodowania.pl
lub zadzwoń: +48 607 751 266
Dołącz do akcji Odszkoduj, sprawdź bezpłatnie, czy nie zaniżono Ci wypłaty zadośćuczynienia, odszkodowania, bądź renty

Urazy kolana są częstszymi dolegliwości w przypadku wypadków drogowych, ale też wypadków na chodniku. Niedawno pisaliśmy o urazie kości ramiennej. Tym razem zapraszamy do przeczytania tekstu o tym, ile może wynieść odszkodowanie za zerwanie więzadeł w kolanie.

Odszkodowanie za zerwanie więzadeł w kolanie

Przede wszystkim poszkodowany w wypadku może dochodzić zadośćuczynienia pieniężnego i odszkodowania. Zadośćuczynienie należy się za doznaną krzywdę, natomiast odszkodowanie za koszty leczenia, rehabilitacji i utraconych dochodów.

W jakiej wysokości można dochodzić roszczeń? W przypadku zerwania więzadeł kolanowych mogą być to kwoty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Często w przypadku tak poważnych obrażeń uszczerbek na zdrowiu wynosi nawet kilkanaście procent (10 lub 15%). Często urazom kolana towarzyszą też inne urazy, na przykład związane z kościami podudzia.

Ile odszkodowania za zerwane więzadła w kolanie?

W konsekwencji odszkodowanie za zerwanie więzadeł może wynieść nawet 50 do 100 000 zł. Wszystko zależy jednak od konkretnej sprawy, długości leczenia, potrzeby korzystania z rehabilitacji, a także dolegliwości psychicznych. Niemniej są to poważne sprawy.

Co do odszkodowania, to musi być ono matematycznie wyliczone i zwyczajnie zależy od poniesionej przez osobę, która uległa wypadkowi, szkody.

Uraz kolana w wypadku na chodniku

Do urazów kolana dochodzi nie tylko w przypadku wypadków drogowych. Często do zerwanych więzadeł dochodzi w przypadku upadków na chodniku. Na przykład wtedy, gdy w chodniku znajduje się wyrwa lub też jest on nieodpowiednio odśnieżony.

W takiej sytuacji za zdarzenie odpowiada zarządca chodnika. Najczęściej jest to gmina, która jest właścicielem chodnika lub drogi. Może być to też jednak odpowiednia spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa.

Niezależnie od tego, który podmiot to będzie, niemal zawsze ma on odpowiedniego ubezpieczyciela w zakresie odpowiedzialności cywilnej. W takiej sytuacji roszczenia należy skierować właśnie do ubezpieczyciela. Coraz częściej ubezpieczyciele dobrowolnie wypłacają świadczenia odszkodowawcze ze zerwanie więzadła w wyniku upadku na chodniku.

***

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu, prowadzimy wiele spraw związanych z uszkodzonymi więzadłami w kolanie.

 

– Zespół Krajowego Centrum Pomocy Prawnej –